توضحیاتی در خصوص دومین دوره تکمیلی انسان شناسی

بسم رب الشهدا

انسان شناسی دانشی است که با شناخت ابعاد وجود انسان، ما را در تاثیرگذاری و ایجاد تغییر در مخاطب توانمندتر می سازد. در دوره مقدماتی انسان شناسی، تلاش شد که با ارائه تصویری نسبتا کامل از ابعاد وجودی انسان و تاثیر و تاثرات این ابعاد بر یکدیگر، زمینه شناخت نسبتا جامع انسان فراهم آید. روشن است که افزایش آگاهی ما در این زمینه، می تواند ما را در رسیدن به هدف اصلی دانش انسان شناسی که همان شناخت انسان با هدف تاثیرگذاری بر اوست، موفق تر نماید.

به همین دلیل و با توجه به درخواست های مکرر دانش پژوهانی که در دوره مقدماتی انسان شناسی شرکت کرده بودند، بر آن شدیم که دومین دوره تکمیلی انسان شناسی را برگزار نماییم.

از آنجایی که این دوره به صورت کارگاهی برگزار می شود، طبیعتا تعداد شرکت کنندگان در این دوره محدود خواهد بود. ولی به خواست خدا این دوره در بازه زمانی دو الی سه ماهه، تکرار خواهد شد.


مشخصات کلی دوره تکمیلی

دوره تکمیلی که در 2 روز برگزار می شود، برای حدود 16 ساعت طراحی شده که شامل دو بخش آموزشی و کارگاهی است. (بخشی از دوره به صورت آموزشی و بخشی به صورت کارگاهی و با مشارکت عزیزان شرکت کننده خواهد بود)

محتوای کلی دوره در نگاه کلان شامل بخش های زیر است:

- مرور و بازخوانی مباحث دوره مقدماتی

- بررسی انتقادی برخی از مطالب دوره مقدماتی

- بررسی انسان شناسانه برخی از مفاهیم پرکاربرد دین نظیر: عقل، نیت، اراده، تقوا و...

- کارگاه ژرف اندیشی در معارف دینی با نگاه انسان شناسانه (بررسی آیات قرآن کریم)

- کارگاه بررسی کاربرد گزاره های انسان شناسی در حل مسأله


آزمون

شرکت در دوره تکمیلی آزمون ورودی ندارد و تنها گواهی شرکت در دوره مقدماتی برای حضور در دوره تکمیلی کافی است، ولی بعد از اتمام دوره امتحانی از عزیزان گرفته می شود که شامل مباحث دوره مقدماتی و مباحث مطرح شده در دوره تکمیلی خواهد بود.

این آزمون علاوه بر سوالات چندگزینه ای و تشریحی که در همه آزمون ها متعارف است، شامل چند سوال کاربردی در جهت حل مسأله و همچنین فرآوری محتوا از منابع دینی است که نیازمند تسلط نسبتا کاملی بر مباحث انسان شناسی خواهد بود.


اعطای مدرک

به عزیزانی که در دوره تکمیلی انسان شناسی شرکت کنند و موفق شوند در آزمون نهایی دوره، نمره 80 از 100 را کسب کنند، گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد. همچنین بزرگوارانی که نمره 90 از 100 را کسب کنند، به دوره مجازی تربیت مدرس انسان شناسی، که به صورت رایگان برگزار میشود، دعوت میشوند و پس از موفقیت در مصاحبه علمی (حضوری)، در صورت نیاز و وجود درخواست، به عنوان استاد انسان شناسی، از طرف موسسه دعوت به همکاری خواهند شد.


چند نکته در مورد دوره تکمیلی:

1- با توجه به کارگاهی بودن دوره، تعداد شرکت کنندگان در دوره بسیار محدود است، لذا اولویت با عزیزانی است که زودتر ثبت نام کنند. البته با توجه به اینکه انشالله این دوره حداکثر سه ماه یکبار برگزار می شود، عزیزانی که امکان ثبت نام در این دوره را نداشته باشند، می توانند در دوره های بعدی ثبت نام نمایند.

2- عزیزانی که قصد شرکت در دوره تکمیلی را دارند، حتما باید مباحث دوره مقدماتی را مرور و حتی مباحثه کنند، و الا استفاده چندانی از مطالب دوره تکمیلی نخواهند برد، همچنین با توجه به اینکه در آزمون نهایی دوره تکمیلی، سوالاتی از دوره مقدماتی هم وجود دارد، امکان موفقیت در آزمون نهایی نیز کاهش می یابد.

3- این دوره برای عزیزانی که ساکن تهران هستند، برگزار میشود لذا امکان اسکان برای عزیزان شهرستانی در نظر گرفته نشده است، کسانی که ساکن تهران نیستند، می توانند در دوره های بعدی که انشالله به زودی در قم، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

4- بزرگوارانی که در دوره تکمیلی ثبت نام می کنند، باید در تاریخ مشخص شده از ساعت 7:30 صبح الی اذان مغرب در محل برگزاری دوره باشند (پذیرایی ناهار هماهنگ شده است). و برای عزیزانی که بیش از یک جلسه غیبت داشته باشند، امکان شرکت در آزمون و صدور مدرک وجود ندارد.

5- در صورتی که در روند ثبت نام با مشکلی  مواجه شدید یا اینکه سوالی در زمینه دوره تکمیلی دارید می توانید از ادمین کانال های ما در پیام رسانهای ایتا، تلگرام، سروش و بله، به شناسه (https://eitaa.com/Sokhanesadid1) جویا شوید.


با تشکر

جهت اطلاع از جزئیات ثبت نام، از اینجا اقدام کنید


#

سخن سدید
1398/10/20
به «سخن سدید» خوش آمدید.